İskeleler; özellikle yapı işlerinde kullanımlarında yaşanan uygunsuzluklar nedeniyle ülkemizde sık sık ölümlerle gündeme gelmektedir, diğer tüm makine ve ekipmanlar gibi periyodik olarak kontrol edilmeleri zorunlu hale gelmiştir.

İskelelerin Periyodik Kontrol Zorunluluğu; İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’nin Ek-II bölümü 4.3. (İskelelerin kullanımı ile ilgili özel hükümler) maddesi ve alt bentlerinde belirtilmiştir.

Havalandırma ve Klima Tesisatlarının Periyodik Kontrol Zorunluluğu; İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’nin Ek-III bölümü 2. Periyodik Kontrole Tabi İş Ekipmanları maddesinin altındaki 2.3. bendinde (Tesisatlar) ve alt bentlerinde belirtilmiştir.

Tezgahların Periyodik Kontrol Zorunluluğu; İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği EK-III bölümünde yer alan 2.4 bendi ve alt bentlerinde belirtilmiştir.

Pedem Muayene ve Gözetim; bünyesindeki yetkili Muayene Personelleri ve gerekli kalibre edilmiş kontrol araçları vasıtasıyla işletmenizde kullanılan İskele, Tesisat ve Tezgahların periyodik kontrollerinde A Tipi Akredite Muayene Kuruluşu olarak sizlere 3.taraf gözetim hizmeti sunmaktadır.


İskele, Tesisat ve Tezgahlar;

Yapı İskeleleri (*)
Tezgahlar (*)
Demir Kesme ve Bükme Tezgahları (*)
Raf Sistemleri (*)

Havalandırma ve Klima Tesisatı (*)

(*) işaretliler akreditasyon kapsamı dışındadır.